Skončeno 2021

Skončeno 2020

Tabulka KP MKŠS

11. kolo, neděle 14.6.2020: Kopřivnice - Sokol Dobrá 2 : 6

Kluci z Kopru nepřinesli radost svým přízmivcům. Výrazně prohráli s Dobrou a skončili na nepostupovém 3. místě. Nepomohlo ani zařazení Marka Štefaníka (jediný bodoval!).

Přebor mohl skončit zcela jisrě lépe, kdyby ... nastupoval Petr Růžička na 1. desce. Odehrál jediný zápas, tedy nemá ani povinné 2 starty. Tak obrovská šance jakou měla Kopřivnice letos, se již nemusí opakovat. Škoda, přeškoda.

10. kolo, neděle 13.6.2020: Havířov B - Kopřivnice 3½:4½

Zemřel Alois Růčka

Uvádím vzpomínku mistra Tkadlečka:

V sobotu 18. dubna 2020 jsme se rozloučili se známým členem šachové obce Ing. Aloisem Růčkou, který působil až do  letošního roku v TJ Frenštát pod Radhoštěm. Ing. Růčka byl  silným šachistou na úrovni KM a I.třídy v Hutisku-Solanec, kde byl také jako organizátor a činnost ŠO podstatně sponzoroval.

V průběhu svého života dosáhl řady šachových úspěchů. Byl členem družstva, které v Přeboru vesnické a zemědělské mládeže (Růčka, Barošová, Frank, Volek, Heger) obsadilo 1.místo. Soutěž  byla spoluorganizována Ústředím šachu s vedoucím Dvořákem a hlavním rozhodčím Mistrem Františkem Pithartem. Na šachové olympiádě, ve stejné kategorii, se  tým umístil na 2. místě. Byl úspěšným účastníkem na třech Mistrovství světa v šachu veteránů v Itálii /Arco/, v Chorvatsku /Opatije/ a  v Mariánských Lázních. Dobrá umístění měl i v dalších  turnajích v Česku, Švýcarsku, Polsku, Slovensku a Bulharsku. Pro šachové dění je jeho odchod velkou ztrátou.